Skip to content
Talk

Oslos verden

2023
Talks
About

Festivalen Oslo World kan i år feire 30 år med musikk og aktivisme. Festivalen skapte muligheter for å invitere verdensstjerner og ukjente favoritter til Norge i en tid før internett virkelig satte fart på den musikalske globaliseringen.

Kunnskapen om uttrykk fra hele verden har økt betraktelig i det norske musikklivet siden den gang. Tilbudet har økt, antallet musikere med annen landbakgrunn som jobber i Norge har samtidig vokst, og fortellingene er blitt flere. Publikummet er nå både større og mer fragmentert - og yngre.

Perspektivene på hva det vil si å være et flerkulturelt samfunn, har unektelig modnet og blitt mer mangfoldige. Mye har endret seg siden 1994. Også «verdensmusikken» som begrep og sjanger.

Festivalsjef Alexandra Archetti Stølen kommer for å snakke om Oslo Worlds historie, en voksende konsertby, og all verdens musikkultur med journalist Audun Vinger.

Newsletter

Get the latest updates from By:Larm

Ads
Ticketmaster
Comfort Hotel
Vulkan
Norsk Tipping
GramArt